За нас


Во нашиот пријатен амбиент ќе се чуствувате опуштено и далеку од градската врева во интимна атмосфера ќе уживате во специјалитетите од македонското поднебје. Во вечерните часови ќе уживате со звуците на староградската музика. Ресторанот "Национал" се наоѓа во строгиот центар на градот, спроти Градскиот Трговски Центар, во зградата на РУ "Кочо Рацин" и Културно информативен центар - Скопје. Организираме посебни деловни ручеци и вечери по ваша желба, шведски маси, коктели, банкети, родендени и други видови на забави.

Мени


Посетете нe во прекрасениот амбиент на Ресторан Национал во центарот на Скопје и уживајте во националните специјалитети и прекрасната македонска музикa. Ви нудиме голем избор на традиционални јадења, чорби, пици, салати и десерти. Дојдете и уверете се во квалитетот и прикладните цени кои ги нуди нашето мени. Искусниот тим на ресторанот Национал ја очекува Вашата посета.

Галерија


Погледнете дел од нашиот пријатен амбиент.

Традиција


Ресторан Национал е ексклузивен традиционален македонски ресторан во кој можете да уживате во одличниот амбиент и секогаш квалитетна,вкусно приготвена храна и врвна услуга. Ресторан Национал со својата 28 години традиција, Ви нуди ресторански услуги за сите Ваши деловни и семејни прослави,свечености и приеми, дипломатски и деловни настани, роденденски и приватни забави, промоции како и кетеринг услуги, коктели , шведска маса во ресторанот или во Вашите простории.Ресторан Национал е сместен во срцето на градот, а далеку од градската врева веднаш спроти Градски Трговски Центар, во зградата на РУ Кочо Рацин и Културно Информативен Центар. Ресторан Национал располага со ресторански капацитет од 120 гости, кафе пицерија со капацитет од 50 гости и летна тераса со капацитет од 120 гости. Повелете во Ресторан Национал - ВКУСЕТЕ ЈА РАЗЛИКАТА

...

Прекрасни моменти

за убави спомени

...

Прослави и дружби со пријателите

.д..

Конференции

Организирајте службени и деловни ручеци, прослави и други евенти.

Доколку сакате да не посетите
Резервации на телефон
+389 2 3 214 200

+389 2 3 214 400.

+389 2 3 214 500.

или пишете ни директно на нашиот маил restorannacional@yahoo.com или контакт формата

Пратете порака


Вашето мислење ни е важно.